Príprava VI. ročníka Celoslovenských dní poľa

Príprava VI. ročníka Celoslovenských dní poľa vo Dvoroch nad Žitavou začala ešte minulý rok výberom pozemku a jeho prípravou. V priebehu doterajších piatich ročníkoch sa výstava uskutočnila na troch rôznych plochách, ktoré sa javili najvhodnejšie a najvyrovnanejšie pre daný účel. Tieto pozemky sme sa rozhodli aj dobudúcna striedať.

CDP 2016

CDP 2015

Tematicky ladená expozícia techniky

Známa poľnohospodárska technika značky Kverneland, to sú stroje od prípravy pôdy, až po rozmetadlá priemyselných hnojív. Na piatom ročníku Celoslovenských dní poľa sa Kverneland prezentoval samohybným postrekovačom, rozmetadlami priemyselných hnojív, ale aj kombinovanou sejačkou a pôdospracujúcou technikou. Oficiálnym importérom techniky Kverneland na našom trhu je spoločnosť TOPAGRI Slovakia s.r.o., v zastúpení strediska v Nových Zámkoch sídliaceho na novej adrese, Komárňanská cesta č. 41.

Viničný zberový špeciál

Pri starostlivosti o vinohrad je potrebnej mnoho ľudskej práce. Tá ale môže byť čiastočne alebo úplne nahradená špeciálnymi vinohradníckymi mechanizmami, ktoré zvládnu špecifické podmienky od starostlivosti, až po zber viniča. Vhodným príkladom je ťahaný zberový kombajn Pellenc 8090 SP, ktorý vystavovala na piatom ročníku Celoslovenských dní poľa firma SOME Slovakia, s.r.o.

Bieloruská technika zaujala jednoduchosťou

Bieloruská technika Gomselmaš, to je predovšetkým zberová technika v podobe obilných kombajnov a zberových rezačiek. S týmto sortimentom sa prišla značka prezentovať aj na piaty ročník Celoslovenských dní poľa do Dvorov nad Žitavou.

Pod taktovkou jednej značky

S poľnohospodárskou technikou rôzneho druhu, kde spoločným menovateľom bola značka New Holland, prišla na piaty ročník Celoslovenských dní poľa spoločnosť AGROTEC a.s. Pre návštevníkov z radov odbornej aj laickej verejnosti pripravili traktory všetkých typov a výkonových tried, kombajny väčšieho aj menšieho prevedenia, zberovú rezačku, taktiež lis na valcové balíky a teleskopický manipulátor.

Traktorové novinky aj exponáty v predvádzaní

Traktory Case IH najrôznejších výkonov, ale aj teleskopický manipulátor rovnakej značky, taktiež závesná technika Amazone, SIP, Great Plains alebo dopravná technika. S týmto všetkým prišla na piaty ročník Celoslovenských dní poľa spoločnosť AGRI CS Slovakia s.r.o.

Tradične v oranžových farbách

Celosvetovo známou značkou nielen v segmente poľnohospodárskej techniky je značka Kubota, ktorú na slovenskom trhu zastupuje spoločnosť MS Šupa. S poľnohospodárskou a záhradnou technikou v dominancii značky Kubota, sa na piaty ročník Celoslovenských dní poľa prišiel prezentovať aj predajca z Veľkých Kostolian.

Červené náradie dopĺňali traktory z Bavorska

Expozícia techniky spoločnosti Hriadeľ spol. s r.o. bola na piatom ročníku Celoslovenských dní poľa jasne rozpoznateľná kombináciou červeného závesného náradia značky HORSCH s traktormi Fendt. V rámci sprievodného programu ukážok variabilného hnojenia sa prezentovali dva postrekovače značky HORSCH, ktorú spoločnosť Hriadeľ spol. s r.o. zastupuje na slovenskom trhu spoločne s firmou Ematech s.r.o.