Myslí sa na každý detail

Do širokej ponuky traktorovej techniky vystupujúcej na našom trhu patria aj traktory značky DEUTZ-FAHR. Sú jasne rozpoznateľné svojim bledozeleným lakovaním a atraktívnym dizajnom. K novinkám patria nové traktory radu šesť, ktoré boli k videniu aj na Celoslovenských dňoch poľa v expozícii spoločnosti Ematech s.r.o.

Špeciálna aj tradičná mechanizácia

Spoločnosť P&L ponúka pomerne široký sortiment techniky do poľnohospodárstva. Na šiestom ročníku poľnej výstavy Celoslovenské dni poľa sa prezentovala expozíciou mechanizácie, kde samozrejme nechýbali ani novinky.

Nová žacia lišta A10

Rakúska rodinná firma Pöttinger, dlhoročný špecialista vo výrobe poľnohospodárskej techniky so zameraním na stroje pre zber krmovín, pravidelne prichádza s inováciami. Aktuálnou je žacia lišta Novacat A 10, vystavená aj v expozícii firmy Agrozet, na šiestom ročníku poľnej výstavy Celoslovenské dni poľa.

Na ploche výlučne technika z Čiech

Spoločnosť ASV AGRONOVA, predajca poľnohospodárskej techniky z Lužianok, patrí k stálym vystavovateľom na Celoslovenských dňoch poľa. Na šiestom ročníku sa prezentovali okrem tradičného sortimentu techniky Farmet a traktormi ZETOR, aj značkou STS Olbramovice, technikou využívanou v oblasti chovu hospodárskych zvierat.

NPPC – VÚRV Piešťany s odrodami pšenice a maku

Spoluorganizátorom Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou je tradične Výskumný ústav rastlinnej výroby (VÚRV) Piešťany, ktorý je súčasťou Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra (NPPC) so sídlom v Lužiankach. Na 6. ročníku podujatia predstavili kolekciu odrôd maku siateho, pšenice letnej, pšenice pološpaldovej a nové perspektívne odrody pšenice špaldovej a dvojzrnnej.

V znamení výkonu, kvality a spoľahlivosti

S cieľom byť aktívnou súčasťou celoslovenského stretnutia poľnohospodárov v Dvoroch nad Žitavou si za svoje vzala spoločnosť EURALIS Saaten GmbH – o. z., ktorá na 6. ročníku podujatia predstavila najlepšie materiály z vlastného šľachtenia, zameraného na dôležité poľné plodiny ako je repka, slnečnica, kukurica, sója a cirok.

Predstavili komplexné riešenia ochrany rastlín

Jednou z firiem, ktoré na Celoslovenských dňoch poľa pravidelne predstavujú ucelené riešenia ochrany rastlín je aj spoločnosť AM-AGRO. Od svojho založenia sa špecializovala na ochranu porastov cukrovej repy, avšak v posledných dvoch rokoch ponuku prípravkov postupne rozšírila aj pre ostatné plodiny ako sú obilniny, kukurica, slnečnica a repka.

Repky s benefitmi pre každé pole

K tradičným vystavovateľom na Celoslovenských dňoch poľa patrí spoločnosť MONSANTO SLOVAKIA, s. r. o., ktorá na 6. ročníku tohto podujatia v rámci svojho prezentačného priestoru predstavila pestovateľsky preverené aj nové hybridy repky pre nasledujúcu sezónu.

Opäť s rozsiahlou ponukou slovenských odrôd

Spoločnosti Istropol Solary a Osivo a. s. Zvolen sa na 6. ročníku celoslovenského stretnutia poľnohospodárov oprávnene pochválili kompletnou ponukou hustosiatych obilnín s už tradične najväčším podielom odrôd pšenice ozimnej, pšenice tvrdej ozimnej a jarnej, ďalej tritikale, ovsa a jačmeňa jarného.

Rozrastajúca sa ponuka krmovinárskej techniky

Celoslovenské dni poľa ponúkli aj tento rok pre odbornú verejnosť a priaznivcov poľnohospodárstva mnoho zaujímavého naprieč všetkým, čo s týmto odvetvím súvisí. Poľnohospodárska technika nemohla chýbať. Jednou z množstva expozícií zameraných práve na mechanizáciu, bola expozícia firmy UNIMARCO SK, s.r.o.